شما ماهها یا حتی سالها وقت خود را صرف نوشتن پایان نامه کرده اید و اکنون که سرانجام آن پایان یافت ، می توانید آرام باشید ، اما اشتباه می کنید. اکنون ، شما باید پایان نامه خود را به هیئت همتایان خود ارائه دهید و از آن دفاع کنید و این کار اضافی است که شما باید قبل از ارائه مقاله خود را برای آن آماده کنید. اگر آماده نباشید دفاع از پایان نامه می تواند استرس زا باشد.

چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پایان نامه خود را دوباره بخوانید ، این حافظه شما را از هر آنچه در پایان نامه وجود دارد تازه می کند و سپس می توانید دفاع خود را آماده کنید.

با نوشتن سوالات احتمالی که ممکن است در کارت های یادداشت پرسیده شوند ، شروع کنید. در این مقاله یادداشتهایی در مورد مواردی که ممکن است در طی مراحل دفاع از پایان نامه از شما خواسته شود ، ارائه می شود.

برای اینکه بدانید چه نوع سوالاتی از شما می شود ، به ارائه یک پایان نامه بروید ، شاید به سراغ چند نفر بروم تا ببینم آنها از دانشجویان دیگر چه نوع سالاتی را می پرسند. این به شما ایده می دهد که چه نوع سوالاتی ممکن است در مورد پایان نامه شما مطرح شود و می توانید آنها را به کارت های یادداشت خود اضافه کنید.

ارائه خود را با کسی یا گروهی از افراد تمرین کنید. این باعث می شود که شما در حین ارائه ، عصبی نباشید و در پاسخ دادن به سوالات پایان نامه خود تمرین کنید ، همچنین افرادی که ارائه می دهید ممکن است سوالی داشته باشند که فکر نمی کنید روی کارت های یادداشت خود بگذارید. داشتن مخاطب زنده ارائه شما را بهتر و آموزنده تر می کند.

حتماً یادداشت های پژوهشی خود را نیز مطالعه کنید زیرا ممکن است پنل از شما چیزی بخواهد که در پایان نامه شما نیست اما مربوط به تحقیق در مورد موضوع است.

اطمینان حاصل کنید که شب قبل از سخنرانی خود به اندازه کافی می خوابید. من می دانم که این موضوع به نظر ساده می رسد اما استرس می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد و از آنجا که آماده هستید نباید استرس زیادی داشته باشید.

شما سخت کار کرده اید تا پایان نامه خود را به پایان برسانید و در فضای خانه هستید ، قبل از اجرای یک مسابقه خانگی از هم نپوشید. اگر قبل از رفتن به مراسم سخنرانی خود در خانه آماده شوید ، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. این ساده به نظر می رسد اما اگر آماده نشوید ، در آخرین مرحله دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از بین می رود.