انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

چرا انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهم است؟

امروزه نقش تولید علم و انجام پژوهش از یک عامل فزاینده رفاه فراتر رفته و به تنها راه باقی ماندن در عرصه حیات و حضوری موثر در دنیای پر تکاپوی تکنولوژی و پیشرفت مبدل شده است این امر باعث گردیده است که کشورها توجه زیادی به سرمایه گذاری در تولید علم و انجام تحقیقات داشته باشند( رازینی و وجدانی طهرانی، 1383: 335).

پژوهش و تولید علم از نیازهای مسلم و اساسی هر جامعه ای می باشد که در سیاست گذاری های کلان کشورهای پیشرفته در زمره ردیفهای نخست برنامه ریزی به حساب می آید.از شاخصه های اصلی و عمده عصر کنونی محوریت یافتن علم، تولید و بکارگیری آن می باشد. تلاش برای تولید و توسعه علم با توانمندی و قدرتمندی کشورها در حوزه ها و عرصه های مختلف پیوند خورده است. میزان بهره مندی از علم از موضاعات و چالشهای اساسی دولت ها محسوب می شود. بدین سان آینده کشوره ها و توسعه یافتگی آنها با تولید علم، بسط و بهره مندی آن کاملا مرتبط است و برتری کشورها نسبت به هم به علم و نتایج و کاربردهای آن بستگی دارد( ابراهیمی و همکاران، 1384: 20).

تاکید برنامه های سوم و چهارم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بر توسعه علمی و توسعه دانایی محور نیز موید این مطلب است. تولید علم یعنی ارائه دانش و یافته های جدید اعم از نظری و عملی که قبلا در متون علمی گزارش نشده است( شیری و زلفی گل، 1389: 31).به طور کلی می توان اهمیت و ضرورت این پژوهش را به صورت زیر بیان کرد:

 • افزایش بازده و کارایی پژوهش ها؛
 • افزایش تعهد کاری پژوهشگران؛
 • شکوفایی استعدادهای درخشان و ایده‌های نو، و پویایی گروه پژوهشی؛
 • تقویت انگیزش و دلبستگی پژوهشگران
 • شکستن فرهنگ سکوت و انزوا؛
 • تقویت تفکر سیستمی پژوهشگران؛
 • ایجاد امکان استفاده از تجارب عملی، اندیشه‌ها و نظرهای همدیگر؛
 • ایجاد زمینه مناسب برای پذیرش تغییرات و تحولات مناسب در کمیت و کیفیت کارهای علمی؛
 • افزایش رضایت‌مندی کاربران نهایی محصولات و تولیدات فکری؛
 • افزایش انعطاف‌پذیری و انطباق‌پذیری در نگرش‌ها و ظرفیت انجام کار پژوهشگران؛
 • استفاده بهینه از امکانات و فناوری‌های موجود؛
 • فراهم کردن زمینه‌های تحول، ایده‌پردازی و نوآوری گروهی
 • بهبود کیفیت کارها و تولیدات علمی

پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان جزئی از آثار پژوهش دانشگاه محسوب می گردند که به عنوان ابزاري تحقیقاتی ،قدرت ابتکار و خلاقیت علمی دانشجو را برمی انگیزد تا در راستاي حل مشکلات علمی ،درمانی و بهداشتی جامعه گام بردارد. از ویژگیهاي مهم نگارش پایان نامه ارزیابی توانایی هاي علمی،مهارت هاي شخصی دانشجو و توانمند سازي دانشجو در یکی از موضوعات حرفه اي است.

در این میان چگونگی انتخاب موضوع پایان نامه و استاد راهنما از سوي دانشجوها از اهمیت به سزایی برخوردار است چرا که اولین قدم در انجام پایان نامه محسوب می شود. با توجه به تفاوت هاي بین رشته هاي مختلف در چگونگی انتخاب موضوع، انجام پژوهشی که بتواند معیارهاي موجود دانشجویان علوم انسانی، مهندسی و پزشکی در انتخاب موضوع پایان نامه را به طور مستقل بررسی کند، ضروري است. اهمیت این امر از این حیث است که با مشخص شدن معیارها، دانشجویان مسیر روشن تري در پیش روي خود خواهند داشت. دانشجویان با آگاهی از این معیارها می توانند دست به تولید پایان نامه هاي جدید و خلاقانه بزنند که به مراتب سودمندتر از پژوهش هایی است که سیر تکرار را بر خود می بینند.

در ضمن در موسسه مشاوران طلایی محقیقن به دانشجویان کمک می نمایند در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارید و سعی می کنند که دانشجویان را با نگارش و انجام پایان نامه در تمامی رشته ها آشنا نمایند و به طور کلی محقیقین برتر کشور تجارب خود از انتخاب موضوع پایان نامه و انجام پایان نامه را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. پس نگران انتخاب موضوع و انجام پایان نامه نباشید در موسسه عنوان به صورت رایگان در اختیار دانشجو قرار می گیرد و عناوین معرفی مطمنا جدید و دارای مقاله بیس خواهند بود و دغدغه دانشجو در این زمینه مورد توجه قرار می گیرد.

دانشجوی گرامی جهت استعلام قیمت و مدت زمان انجام پژوهش، فرم را  تکمیل نمایید، همکاران برای پیگیری سفارش با شما تماس خواهند گرفت.

چاپ مقاله علمی – پژوهشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *