آموزش رساله دکتری

پایان نامه و رساله دکتری هر دو مربوط به دانشگاه هستند، یا برای یک مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا. در برخی از مقاطع کارشناسی، یک پایان نامه ممکن است برای فارغ التحصیلی مورد نیاز باشد. در جامعه امروز ، بسیاری از بزرگسالانی که تفاوت در آنها آموزش داده نشده است ، از این دو کلمه به طور همزمان استفاده می کنند. هر دو رساله و رساله ساختار مشابهی دارند: شامل مقدمه ، بررسی ادبی ، توضیح اصلی موضوع و نتیجه گیری. بسیاری از دانشجویان هنگام تحقیق در مورد تفاوت گیج می شوند ، زیرا اصطلاحات ، “پایان نامه” و “پایان نامه” در مناطق مختلف در سراسر جهان به طور متفاوتی استفاده می شود.

تفاوت اصلی بین پایان نامه و پایان نامه عبارتند از:

طول یک پایان نامه می تواند تا صد صفحه باشد ، که تحقیقات و برخی از باورهای دانشجو را مستند می کند. طول پایان نامه می تواند تقریباً سه برابر باشد. پایان نامه ها شامل تحقیقات و آزمایشاتی است که توسط دانشجو انجام شده است و همچنین پایان نامه دانشجو برای یک استدلال قوی است. تکمیل پایان نامه ها می تواند بیش از 5 سال طول بکشد و چندین مقاله فرعی برای بررسی ارسال می شود.

یک پایان نامه اغلب برای تکمیل برنامه کارشناسی ارشد نوشته می شود. یک پایان نامه برای تکمیل یک دوره دکترا نوشته شده است. در ایالات متحده ، یک کلاس “سنگ قبر” به دانشجویان دوره کارشناسی ارائه می شود تا مدارک خود را با مقاله نهایی تکمیل کنند. پایان نامه پروژه نهایی برای کارشناسی ارشد است و پایان نامه پروژه نهایی برای مقطع دکترا است.

شامل چه چیزی است

پایان نامه بیشتر مربوط به یک مقاله تحقیقاتی است که در طول یک دوره کارشناسی نوشته شده است. انتظار می رود نویسندگان پایان نامه از تحقیقات دیگران برای حمایت از نظر خود استفاده کنند. هیچ تعاملی بین انسان و نویسنده وجود ندارد. آزمایش استفاده شده برای این مقاله قبلاً به پایان رسیده بود. یک نویسنده پایان نامه موظف است تا اکتشافات انجام شده توسط دیگران را تجزیه و تحلیل کند و از تفکر انتقادی برای ارائه استدلال قابل قبول استفاده کند. یک پایان نامه باید تحقیقاتی را که در موضوع خاص مطالعه دانشجو انجام شده است احاطه کند.

در این مقاله دانشجو در مورد موضوع خود را که در طول مدت حضور در برنامه آموخته شده است. از طرف دیگر ، از یک نویسنده پایان نامه انتظار می رود که به قلمرو ناشناخته ای شیرجه بزند و آزمایشی را که انتخاب می کند ، به پایان برساند. نویسنده پایان نامه موظف است گزاره فرضیه جدیدی ارائه دهد و از آزمایش خود به عنوان پایه یافته های خود استفاده کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *