نحوه نوشتن مقاله در مجلات isi

نحوه نوشتن مقاله در مجلات isi

هنگام نگارش مقاله در مجله تحقیقاتی باید چه قوانینی را رعایت کنید؟

برخی از بهترین توصیه ها برای تهیه مقاله خود توسط سردبیران مجله Taylor & Francis را بخوانید.

برای نوشتن یک مقاله مجله جذاب این نکات را دنبال کنید.

با مجله ای که می خواهید برای آن ارسال کنید آشنا شوید
ایده خوبی است که قبل از شروع نوشتن مقاله ، مجله مورد نظر خود را انتخاب کنید.
سپس می توانید نوشتار خود را با توجه به نیازهای مجله و خوانندگان تنظیم کنید و شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

راهنمای انتخاب مجله برای مقاله خود را بخوانید.

هنگامی که مجله مورد نظر خود را انتخاب کردید ، وقت بگذارید و مجموعه ای از مقالات را که قبلاً منتشر شده است بخوانید ، به ویژه مقاله هایی که مربوط به تحقیقات خود شما هستند. این می تواند به شما در درک آنچه که ویراستاران به دنبال آن هستند ، کمک کند و تلاش های نویسندگی شما را هدایت کند.

اهداف و محدوده مجله همچنین منبع مهمی است که هنگام نوشتن مقاله خود به آن مراجعه کنید – از آن برای اطمینان از مطابقت مقاله خود با آنچه مجله در تلاش است انجام دهید استفاده کنید.

به اصل مطلب پایبند باشید

قوی ترین مقاله ها معمولاً یک نکته را باید ذکر کنند. آنها این نکته را قویاً مطرح می کنند ، با شواهد پشتیبان آن را می گذارند و آن را در داخل میدان قرار می دهند.

یک چارچوب منطقی ایجاد کنید

ساختار مقاله مجله شما به اندازه محتوا اهمیت دارد و به خواننده کمک می کند تا به روشنی راهنمایی کند.

چگونه مقاله مجله را قالب بندی کنم؟

مجلات جداگانه الزامات قالب بندی خاص خود را دارند ، که می توانید آنها را در دستورالعمل نویسندگان پیدا کنید.

ما کتابخانه ای از الگوهای موجود داریم که توسط بسیاری از مجلات ما پذیرفته شده است. با بارگیری یک قالب برای اعمال بر روی متن مقاله ، در زمان بندی صرفه جویی کنید.

تعداد زیادی از مجلات ما در حال حاضر ارسال بدون قالب را ارائه می دهند ، که به شما امکان می دهد مقاله خود را بدون قالب بندی نسخه خطی خود برای مطابقت با الزامات خاص آن مجله ارسال کنید.

ساختار کلی برای نگارش مقاله مجله دانشگاهی

عنوان

عنوان مقاله شما یکی از اولین شاخص هایی است که خوانندگان از تحقیقات و مفاهیم شما دریافت خواهند کرد. باید مختصر ، دقیق و آموزنده باشد. شما باید کلمات کلیدی مرتبط خود را در عنوان خود قرار دهید ، اما از افزودن اختصارات و فرمول ها خودداری کنید.

کلید واژه ها

کلمات کلیدی بخش مهمی از تولید مقاله ژورنالی هستند. هنگام نوشتن مقاله در مجله ، باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که دوست دارید مقاله شما برای آنها رتبه بندی شود. کلمات کلیدی به خوانندگان بالقوه کمک می کند تا مقاله شما را هنگام انجام تحقیقات با استفاده از موتورهای جستجو کشف کنند.

خلاصه

هدف از چکیده مقاله شما بیان نکات کلیدی تحقیق شما به طور واضح و مختصر است. چکیده همیشه باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد ، زیرا عنصر اصلی کار شماست که خوانندگان با آن روبرو می شوند. چکیده باید یک پاراگراف کوتاه (حدود 300 کلمه) باشد که یافته های مقاله مجله شما را خلاصه کند. معمولاً چکیده شامل موارد زیر است:

تحقیق شما در مورد چیست
از چه روش هایی استفاده شده است
یافته های اصلی شما چیست

سپاسگزاریها

به نظر می رسد قدردانی جنبه کوچکی از مقاله ژورنال شما باشد ، با این حال هنوز هم مهم است. این جایی است که شما از افرادی که واجد شرایط مشارکت در تألیف نیستند ، اما از نظر فکری ، مالی یا به شیوه دیگری در مقاله شما مشارکت داشته اند ، قدردانی می کنید. وقتی شخصی را در متون دانشگاهی خود تصدیق می کنید ، به عنوان نویسنده صداقت بیشتری به شما می بخشد زیرا نشان می دهد که شما از ایده های دیگر دانشگاهیان به عنوان مالکیت فکری خود ادعا نمی کنید. همچنین می تواند به خوانندگان شما در سفرهای تحقیقاتی خود کمک کند.

معرفی

مقدمه بخش مهمی از فرآیند نگارش مقاله است. مقدمه نه تنها موضوع و موضع گیری شما را در مورد موضوع معرفی می کند ، بلکه استدلال شما را در زمینه وسیع تر دانشگاهی (موقعیت دهی/زمینه سازی) می کند.

بدنه اصلی

بدنه اصلی جایی است که استدلال های اصلی و شواهد شما در آن قرار دارد. هر پاراگراف مفهوم متفاوتی را در بر می گیرد و بین هر پاراگراف پیوند روشنی وجود دارد.

نتیجه

نتیجه گیری شما باید تفسیری از نتایج شما باشد ، جایی که همه مفاهیمی را که در بدنه اصلی متن معرفی کرده اید به ترتیب بیشترین یا کمترین آنها خلاصه می کنید. در این بخش نباید مفاهیم جدیدی ارائه شود.

منابع و استنادات

منابع و استنادات باید به خوبی متعادل ، جاری و مرتبط باشند. اگرچه هر زمینه متفاوت است ، اما در صورت امکان باید منابع را ذکر کنید که بیش از 10 سال عمر ندارند. مطالعاتی که شما ذکر می کنید باید به شدت با سوال تحقیق شما مرتبط باشد.

از توضیح دادن نترسید

مقاله خود را با اطمینان بنویسید تا به خوانندگان خود اطمینان حاصل کنید که در تحقیقات خود مطمئن هستند. اطمینان حاصل کنید که روش و رویکرد خود را شرح داده اید. در حالی که ممکن است برای شما واضح به نظر برسد ، اما ممکن است برای خواننده شما اینطور نباشد. و توضیح کلمات اختصاری را هنگام ظاهر شدن فراموش نکنید.

وضوح کلید اساسی

با استفاده از زبان ساده نوشتار خود را در دسترس قرار دهید

نوشتاری که خواندن آن آسان است ، درک آن نیز آسان تر است.

به فکر مخاطبان خود بازگردید ؛ آیا آنها متخصصان در زمینه شما هستند که به راحتی از زبان فنی پیروی می کنند ، یا مخاطبی عادی هستند که به ارائه ایده های ساده تر نیاز دارند؟

از ادبیات دیگر در زمینه خود آگاه باشید (و به آن ارجاع دهید)

اطمینان حاصل کنید که مقاله شما چگونه با کارهای کلیدی منتشر شده در ارتباط است. این بدان معنا نیست که شما باید هر قسمت از ادبیات مربوطه قبلی را مرور کنید ، اما مطمئن شوید که چگونه از کارهای قبلی خود استفاده می کنید تا از سرقت ادبی تصادفی جلوگیری کنید.

منابع خود را جاری و مرتبط کنید

بررسی ادبیات شما باید وضعیت فعلی ادبیات را در نظر بگیرد. بنابراین ، در صورت ارائه نقل قول از دهه 1990 ، در مورد “تحقیقات اخیر” صحبت نکنید. ذکر منابع اخیر برای برجسته کردن آگاهی از تمام تحولات جاری در ادبیاتی که بر اساس آن ساخته شده اید ، بسیار مهم است. این بدان معنا نیست که نمی توانید منابع قدیمی را وارد کنید ، فقط مطمئن شوید که چرا آن را انتخاب کرده اید.

وقتی به چیزی اشاره می کنید ، اطمینان حاصل کنید که ارتباط آن را به طور کامل با تحقیقات خود درک کرده اید تا بتوانید آن را برای خوانندگان خود روشن کنید.

خلاق باش

اطمینان حاصل کنید که دیدگاه منحصر به فرد خود را برای برجسته شدن بیان کنید. ممکن است شما بر اساس مفهومی که در حال حاضر وجود دارد بنا کنید ، اما هنوز باید چیز جدیدی برای گفتن داشته باشید. مطمئن شوید که آن را قانع کننده می گویید ، و آنچه را که قبلاً اتفاق افتاده است کاملاً درک کرده و به آن ارجاع می دهید.

نمای ویراستار

“مهم است که نویسندگان سعی کنند ایده های خود ، موضوع و موضوع خود را به چیزی که در بینش ها یا تفاسیر موجود در مجله موجود است ، متصل کنند. ممکن است به چالش کشیدن آن یا تأیید آن باشد. شاید بتوان آن را مجدداً بررسی کرد یا نشان داد که چرا ، پس از بررسی دقیق برخی از موضوعات مجله ، موضوعی که آنها به آن علاقه دارند توسعه نیافته است ، حتی نادیده گرفته شده است ، مطمئناً به شیوه ای که می خواهند بحث کنند مورد توجه قرار نگرفته است. از هر راهی که بخواهند با آن ارتباط برقرار کنند ، بسیار مهم است که مردم وقت و فکر این کار را انجام دهند. “

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *