MATLAB ابزاری است که برای انجام محاسبات پیچیده ریاضی استفاده می شود و دارای جعبه ابزارهای مختلف داخلی است که وظایف مورد نیاز را بر اساس نیاز کاربر انجام می دهد. اگر دانشجوی M.Tech هستید و به دنبال راهنمای پروژه های Matlab هستید ، ما به شما راهنمایی می کنیم. MATLAB از زبان برنامه نویسی علمی برای پیاده سازی الگوریتم های پیچیده و تجزیه و تحلیل عملکرد آنها در اشکال عددی و نمودار استفاده می کند. پروژه های Matlab برای دانش آموزان M.Tech شامل – پردازش تصویر ، شبکه های عصبی ، راهنما ، رابط های تعریف شده توسط کاربر جعبه ابزارهای مختلفی هستند که در MATLAB تعبیه شده اند و برای اعمال الگوریتم ها مورد استفاده قرار می گیرند.

رابط پیش فرض MATLAB به پنج قسمت طبقه بندی می شود:-

1. پنجره فرمان: این قسمت اصلی متلب است که برای نمایش خروجی کدهای ذخیره شده قبلی استفاده می شود و همچنین کدهای متلب را به طور موقت اجرا می کند.

2. Workspace: قسمت دوم MATLAB است که برای نشان دادن مقادیر متغیری که در MATLAB تخصیص داده شده است استفاده می شود.

طبقه بندی فضای کار به شرح زیر است: نام متغیر ، مقدار متغیر و نوع متغیر.

3. سابقه فرمان: این بخش مهم دیگری از متلب است که دستورات متلب را که قبلاً اجرا شده اند نشان می دهد.

4. پوشه فعلی Data: شامل داده هایی است که در حال حاضر در پوشه ای ذخیره می شود که مسیر آن در مسیر پوشه فعلی داده شده است.

5. نوار منو: منوهای مهمی را که برای محاسبه کاربر مفید هستند نشان می دهد. برای ذخیره کدهای MATLAB ، کاربر باید پوشه ای را در هر مکانی در رایانه خود ایجاد کند و مسیر پوشه را می توان در مسیر پوشه فعلی قرار داد.

فرمان ویرایش برای دسترسی به پنجره های ویرایشگر استفاده می شود که برای ذخیره ، حذف و به روز رسانی کدهای MATLAB استفاده می شود. MATLAB دارای گرافیک بالایی است که برای ارزیابی نتایج در قالب نمودار استفاده می شود. MATLAB از سه نوع نمودار پشتیبانی می کند و این نمودارها نمودارهای نواری ، خطی و مش هستند.